Fair Trade

Plnění kritérií k získání statutu Fair tradová škola

1. Na naší škole byla vytvořena řídící skupina ve složení:

• Ing. Věra Kadlecová
  • Šárka Procházková
  • Kateřina Zapletalová

2. Vedení školy schválilo dokument, ve kterém deklaruje podporu fair trade

Na webových stránkách byl vytvořen prostor pro informace o aktivitách v rámci fair trade. Po dobu jednoho měsíce jsme měli v prostorách školy instalovanou putovní výstavu o fair trade, se kterou se postupně seznamovali studenti naší školy i veřejnost.

Studenti připravili i stálou výstavu o fair trade umístěnou v prostorách školy. V měsíci březnu připravili studenti rozsáhlou výstavu o fair trade v Knihovně Kroměřížska.

3. Výuka globálních rozvojových témat a souvislostí

Dne 3. prosince 2013 proběhla na naší škole přednáška slečny Evy Smělíkové na téma Základy fair trade. V rámci výuky předmětu ekonomika, při probírání tematického celku Personalistika žáci shlédli video na téma „Mzda, ze které se dá uživit“, „Dětská práce ve světě“ a diskutovali o nucené práci. V předmětu marketing jsme pracovali s publikací „Svět v nákupním košíku“.

4. Žáci připravují výrobky z fair tradových surovin
palačinky, sušenky, jablkový závin, saláty, čaj, čokoláda aj., Výrobky jsou prodávány jak ve škole, tak i na jiných místech, např. na ZŠ, v knihovně. Stále probíhá prodej produktů FT – čokolády, čaj, cukr, sušenky.

5. Společnost FAIR STUDENT informuje o svých aktivitách i veřejnost
a to v Týdeníku Kroměřížska, Týdeníku 5 plus 2, Kroměřížském deníku a na webových stránkách školy, na stránkách Knihovny Kroměřížska.

Na Lindovce 1463/1

• dummy+420 573 504 511