Fair Trade

Hotelovka Kroměříž podpořila Evropskou kampaň Za férovou čokoládu!

Máte rádi čokoládu? Určitě ano, většina lidí čokoládu přímo zbožňuje. Tušíte, za jakých podmínek se pěstuje a zpracovává kakao, jaké jsou podmínky pěstitelů kakaa? Naši studenti už to vědí!

V květnu se zúčastnili v Olomouci setkání podporovatelů fairtradu, na kterém byl i farmář z Pobřeží slonoviny pan Fortin Bley, který přijel v rámci kampaně Za férovou čokoládu!

Projekt, jehož cílem je vytvoření kampaně za spravedlivější obchod s kakaem a čokoládou je zaujal a rozhodli se oslovit další, hlavně mladé lidi s touto myšlenkou. Ve škole uspořádali dvoudenní seminář, na kterém se seznámili s pěstováním a zpracováním kakaa a férovým obchodem. Součástí semináře byla ochutnávka kakaových bobů, kakaové hmoty, čokolád a hlavně vlastní výroba, která studenty bavila nejvíce. V cukrářských dílnách naší školy sami vyráběli čokoládové dorty, lízátka a skvělé bonbóny, vše samozřejmě z fairtradových surovin. Vlastnoručně vyrobené čokoládové bonbóny krásně zabalili, označili logem kampaně a vyrazili do ulic města Kroměříže, kde sbírali podpisy na petici „Za férovou čokoládu“. Každý, kdo petici podepsal, dostal výborný „férový čokoládový bonbón“ Akce byla velmi úspěšná, studentům se líbila a hlavně splnila cíl nadnárodní kampaně podpořit spravedlivý obchod s kakaem a čokoládou, kterou u nás vede Ekumenická akademie v Praze, která tento projekt financuje.

Na Lindovce 1463/1

• dummy+420 573 504 511