65-42-M/01 Hotelnictví a cestovní ruch

Délka a forma studia
4 roky, denní studium
Dosažené vzdělání
Střední vzdělání s maturitní zkouškou
Základní vzdělání – ukončená 9. třída
Jednotná přijímací zkouška
Zdravotní způsobilost
Způsob ukončení studia
Maturitní zkouška

Pokud budeš studovat tento obor, je velký důraz kladen na výuku cizích jazyků, kde ti škola nabízí široký výběr – kromě ANJ a NEJ jsou to RUJ, FRJ, ŠPJ a ITJ. Odborné znalosti získáš v oblasti gastronomie, cestovního ruchu a ekonomiky. V hotelích, ve kterých absolvuješ odbornou praxi si prakticky vyzkoušíš nabyté znalosti. Během studia se můžeš zúčastnit zahraničních praxí v několika zemích. Škola nabízí různé odborné kurzy - barmanský, sommeliérský, baristický, carvingový a kurz studené kuchyně. Pokud budeš opravdu dobrý, můžeš školu reprezentovat na různých soutěžích.
Po úspěšném ukončení oboru můžeš pokračovat ve studiu na vysoké škole.
Uplatnění po absolvování najdeš ve špičkových hotelích nejen v České republice, ale i v zahraničí a v cestovních kancelářích.
V případě, že se ti nepodaří složit maturitu ani v podzimním termínu, umožníme ti nástup do 3. ročníku učebního oboru číšník – servírka, kuchař – kuchařka nebo Kuchař-číšník a tím získání výučního listu.

up hot