Gastro Mánes, Sladké opojení

Dne 21. 3. 2024 se ve SŠHS Kroměříž uskutečnil 17. ročník celostátní soutěže kuchařských dovedností Gastro Mánes a cukrářských dovedností Sladké opojení. První jarní den se nesl v duchu názvu soutěže Dětský filmový festival, cukráři se realizovali při modelování oblíbených pohádkových postaviček a kuchaři při přípravě salátu a paštiček plněných sýrovou pomazánkou v rámci pódiových vystoupení.

Letošního ročníku se zúčastnilo 16 dvoučlenných družstev z 11 odborných učilišť ČR- z Cvrčovic, Hlučína Mohelnice, Nového Jičína, Křenovic, Ostravy - Poruby, Zlína, Třeště, Bzence, Brna a domácí ze SŠHS Kroměříž.

Mladí kuchaři a cukráři plnili zadání dle propozic soutěže za odborného dohledu dvou tříčlenných komisí, hodnotitelů z řad členů Asociace kuchařů a cukrářů ČR a odborníků z praxe.

Vítězná družstva na 1-3. místě získala diplomy, poháry a věcné ceny.

Výsledky soutěžního klání byly následující:

Gastro Mánes:

1. místo OU a PrŠ Nový Jičín

2. místo Střední škola hotelová a služeb Kroměříž

3. místo SŠ prof. Z. Matějíčka, Ostrava-Poruba

Sladké opojení:

1. místo SOŠ a SOU Třešť

2. místo Střední škola hotelnictví, gastronomie a lesnictví Bzenec

3. místo SŠ prof. Z. Matějíčka, Ostrava-Poruba

Nicol Bartošová a Sabina Dirdová z pořádající školy pod vedením učitelky odborného výcviku Jany Juřicové získala krásné 2. místo v soutěži Gastro Mánes, Melanie Hermannová a Veronika Stojaníková pod vedením učitelky Bc. Ivy Gálikové získaly těsné čtvrté místo v Sladkém opojení.

Soutěž se po celý den nesla v přátelské atmosféře, měla vysokou odbornou úroveň, všichni účastníci byli velmi dobře připraveni díky svým učitelům, kteří je po celý den podporovali.

Poděkování patří všem zúčastněným, soutěžícím, porotě a organizátorům soutěže.