Novinky

Návštěva Evropského parlamentu ve Štrasburku

Na pozvání europoslance pana generála Hynka Blaška se studenti naší školy, společně se třemi pedagogy a jedním z jeho osobních asistentů, vypravili do Štrasburku. Výlet byl naplánován na tři dny, kdy první den po příjezdu si všichni účastníci po náročné cestě zpříjemnili večer nakupováním v nedalekém nákupním centru. Celý druhý den byl věnován prohlídce Evropského parlamentu, poté prohlídce města. Program v Evropském parlamentu zajistili asistenti pana europoslance, účastníci se seznámili s prostorami budovy, navštívili dokonce i plenární zasedání europoslanců a přihlíželi hlasování a následnému schvalování zákonů. Sám pan generál Blaško strávil se studenty přibližně půl hodinu svého času, kdy představil své evropské názory, postoje a cíle. V závěru debaty byl prostor i pro dotazy studentů. Dalším bodem programu byl krátký film o plánech a vizích EU v anglickém jazyce. Celá výprava byla poté pozvána k obědu do místní jídelny, kde byla možnost si vybrat z několika chodů. Odpolední program byl věnován prohlídce města a jeho nejkrásnějším pamětihodnostem. Navštívili jsme katedrálu Notre Dame s nádherným historickým astrologickým orlojem, vyobrazujícím čtyři fáze lidského života. Většina z nás si v katedrála našla a pohladila sošku spícího psa, o němž legenda praví, že kdo ho pohladí levou rukou, bude mít celý život štěstí. Po rozchodu se každý vydal svou cestou, většinou však po krásách historického centra. V závěru dne jsme byli pozváni panem generálem do místní restaurace na večeři, kde jsme ochutnali lokální pokrmy. Celý večer probíhal v neformálním duchu a bylo možné s panem generálem probrat jakékoliv otázky týkající se nejen EU. Třetí den proběhl ve znamení návratu. Za všechny zúčastněné musím pochválit naše studenty, jak vzorně se na výletě chovali a tím i reprezentovali naši školu.

Linda Lendelová

Kde nás najdete

Střední škola hotelová a služeb
Na Lindovce 1463/1
Kroměříž
767 01

Kontaktujte nás

  • dummy+420 573 504 511

  • dummy+420 573 504 611

  • dummy skola@hskm.cz

Fakturační údaje

IČ: 47934832
DIČ: CZ 47934832
REDIZO : 600015092
IZO: 107870878
ID datové schránky: fybxjet

zl kraj

.

Vyhledávání